صداقت در موضع‌گیری مورد توجه نهادها و مدیران انقلابی باشد

شنبه 1399/11/04 - 17:07 asatid
رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب بسیج اساتید:

صداقت در موضع‌گیری مورد توجه نهادها و مدیران انقلابی باشد

رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه صداقت در مواضع یکی از اقسام جهاد است، گفت: صداقت در موضع‌گیری باید مورد توجه نهادها و مدیران انقلابی باشد.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج (ناب)، رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد با بیان اینکه صداقت در مواضع یکی از اقسام جهاد است، گفت: صداقت در موضع‌گیری باید مورد توجه نهادها و مدیران انقلابی باشد.

 سیدمحمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در جمع مسئولین و شورای کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان قم ضمن تسلیت ایام فاطمیه به برخی از شاخص های زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره کرد و گفت: به حضرت زهرا سلام الله علیها به واسطه صدق در بندگی صدیقه کبری می گفتند و صدیق کسی است که آن طوری که می اندیشد و می گوید در عمل رفتار می کند و بین اندیشیدن و گفتن و رفتار کردن صداقت حاکم باشد و صداقت در مواضع یکی از اقسام جهاد است. بر همین اساس صداقت در موضع‌گیری باید مورد توجه نهادها و مدیران انقلابی باشد.

هاشمی به یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از شاخص های حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها بصیرت توأمان با شجاعت بود صحبت از بصیرت که میشه اولویت شناسی،نیاز شناسی ،زمان شناسی ، دشمن شناسی و .... مطرح می شود و شجاعت حد وسط بی پروایی و بزدلی است شجاعت باب جهاد و از فضایل اخلاقی است و به معنای واقعی کلمه تعقل در قوه قضبیه می باشد فلذا بعضاً انسان ممکن هست که بصیرت داشته باشد و بتواند حق و باطل را از یکدیگر تمیز بدهد اما اگر شجاعت نداشته باشد ممکن است بر مواضع حق و دفاع از حق ایستادگی نکند و همین شجاعت و بصیرت توامان ایشان را به اولین مدافع حریم امامت و ولایت مبدل کرد.

رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه گفت: یکی دیگر از ویژگی های حضرت زهرا سلام الله علیها مدافع حریم امامت و ولایت بودن ایشان بود که شهدا در عمل رهرو این بانوی بزرگوار بودند و در وصیت نامه هایشان شهدا کرارا به مدافع ولایت بودن، در خط امام و انقلاب حرکت کردن و گوش به فرمان ولی فقیه بودن اشاره داشتند

هاشمی در ادامه به درس گرفتن از سیره حضرت زهرا و شهدا اشاره کرد و گفت: حرکت در مسیر حضرت صدیقه طاهره و صداقت در بندگی باعث می شود که انسانها مصداق رجال صدقه قرار بگیرند و بر عهدی که با خدا و امام بستند پایبند باشند، مثل حاج قاسم سلیمانی و البته کسانی هم بودند که بر عهد خود با خدا و امام پایبند نبودند و پایان نافرجامی داشتند. برخی از بزرگان کنار پیامبر گرامی اسلام بودند اما در مقابل حضرت امیر شمشیر کشیدند یا بعضی ها در کنار حضرت امام روح‌الله بودند اما در مقابل حضرت امام سیدعلی صف‌آرایی کردند و امروز فرزندان ناخلف شان به ترامپ قمارباز می نازند.

وی گفت: همین‌ها در سال ۸۸ به روی نظام و انقلاب و شهدا آتش گشودن و امروز دستاوردهای جبهه مقاومت و سید شهدای جبهه مقاومت را جور دیگری تفسیر می‌کنند. معتقدیم که اینها و هم پیاله ای هایشان و اربابان فاسق شان به زباله دان تاریخ خواهند رفت و اسرائیل محو خواهد شد و آمریکا افول خواهد کرد، اما آرمان‌های امام و انقلاب در سرتاسر عالم بفضل الهی منتشر خواهد شد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به نزدیک شدن دومین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دوره های تبیینی و دوره های تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب یکی از اولویت‌های جدی ستاد اجرایی بیانیه گام دوم بسیج اساتید بوده که در قالب جلسات تبیینی و دوره های تربیت مدرس در سطح کشور در حال انجام است؛ ان شاءالله مراکز آموزش عالی استان قم باید برای تحقق این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند و دوره تربیت مدرس را بزودی در قم آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/

خبرگزاری بسیج

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)